Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

Eski Sevgilinizi Geri Kazanmanın Yolları

KIZ ARKADAŞIM BENİ TERK ETTİ – NEDEN?

Kadınlar Neden Terk Eder ? Sıkça Görülen 8 Neden

Eğer bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen ilişkinizde zorlu günler geçiriyorsunuz. Aslında, dünyanın her yerinde kadınlar ilişkilerini bitirerek erkekleri terk ederler. Ama iyileşme süreci sorunlarınıza mantıklı cevaplar bulmaktan geçer. Partnerleriyle korkunç zaman geçirenler gayet iyi bilirler ki erkekler için kadınların neden terk ettiklerini bilmek gerçekten çok önemlidir.

Şunu hiçbir zaman aklınızdan çıkartmayın doğru teşhis tedavinin ilk adımıdır. Ancak sizi ve partnerinizi birbirinizden uzaklaştıran nedenleri bulursanız bunlarla mücadele edebilirsiniz. Sonuç itibariyle bu makaleyi bir ilişkisi olan erkekler için uyarı niteliğindeki işaretlerden bahsetmek ve partnerleriyle mutlu ve uzun soluklu bir ilişki yaşayabilmelerinin ipuçlarını vermek üzere kaleme alıyorum. “Kadınlar neden terk eder” sorusu artık cevabı belirsiz, gizemli bir soru değildir. Bu sorunun cevabı aşağıda 8 ayrı maddede gizlidir.

1. Kadınlar Neden Terk Eder? Onu aldatıyor musunuz?

Önce kendinizi suçlayın. Bütün kadınlar partnerini sahiplenir. Hiçbir kadın sevgilisinin ya da kocasının başka kadınlara ilgi duymasına dayanamaz. Ve onu aldatmaya başladığınızda işler daha da ciddiye biner ve bir de bakmışsınız kız arkadaşınız ya da karınız size bağırıp çağırmaya ve yaptığınızı yüzünüze vurmaya başlamış. Hiçbir şey söylemese bile öfkesi içinde büyüyecek ve bu onun ruh halini olumsuz etkileyerek ilişkiye karşı ilgisini kaybetmesine yol açacaktır. Aldatma ile anlatılmak istenen yalnızca bir başkasıyla cinsel ilişkide bulunmak değildir. Aslına bakarsanız başka kadınlarla alakalı partnerinizi rahatsız edecek herhangi bir şey onun gözünde aldatma olarak değerlendirilecektir. Üstüne üstlük size yetemediğini ve artık ona ihtiyacınız olmadığını düşünecektir. Kadınlar bu düşünceye kesinlikle tahammül edemezler ve dolayısıyla kadınların terk etme nedenlerinin en başında gelir.

2. Kadınlar Neden Terk Eder? Aşkınızı gösteriyor musunuz?

Kalbiniz sevgiliniz için ne kadar çarpıyor olursa olsun, onu ne kadar seviyor olursanız olun, ona bu sevgiyi sıklıkla ve uygun bir şekilde ifade etmediğiniz müddetçe bu hisleriniz yalnızca kum fırtınasından ibaret olacaktır. Kadınların size olan sevgilerini ve ilgilerini önemsememek ve sıradanmış gibi algılamak erkeklerin yaptığı en büyük hatalardandır ve elbette kadınların öncelikli terk etme sebeplerindendir. Kadınlar sevgi ve aşkın sıklıkla gösterilmesine ihtiyaç duyarlar; bu yapılarında vardır. Birkaç kısa övgü cümlesi onu size daha çok yakınlaştıracaktır. Örneğin ona ne kadar güzel yemek yaptığını ya da evinizi ne kadar iyi çekip çevirdiğini söyleyebilirsiniz. Ne zaman ki duygular yerini mantığa bırakır, o zaman kadınlar terk eder.

3. Kadınlar Neden Terk Eder? Paraya ihtiyacı var ve sizde yeterince yok mu?

Para ilişkilerimizi direk olarak etkilemektedir. Para insanları mutlu kılabilir. Ama ne zaman ki faturaları ödemede zorluk çekmeye başlarsınız, işte o zaman kadınlar kendilerini kontrol edemezler. Faturayı ödemediğiniz için telefon hattınızın kesilmesi sizin için önemli bir sorun teşkil etmeyebilir ancak bu kadınlar için çok büyük bir meseledir. Bu konudan aşırı derece etkilenir ve strese girerler ve uzun süre dayanamazlar. Sizi suçlamaya başlarlar ve öfkeleri gökyüzüne kadar ulaşabilir. Eğer bir ilişki yaşayacaksanız, tutumlu olun. Çünkü bu da kadınların erkekleri terk etme nedenleri arasındadır. Ciddi bir ilişki yaşamak niyetindeyseniz müstakbel kız arkadaşınızın beklentilerini karşılayıp karşılayamayacağınızdan emin olmalısınız. İşinizi kaybetmek örneğin yeni bir ilişkiyi başlarken çok ciddi sıkıntı yaratabilir.

4.Kadınlar Neden Terk Eder? İletişim Sorunu mu Yaşıyorsunuz?

Bütün mutlu ilişkiler sıkı dostluk temelleri üzerine kurulmuştur. Aslında dostluk baba-oğul, abla-kardeş vs fark etmeksizin bütün ilişkilerin temelidir. Dostluk, duygu ve düşüncelerinizi paylaşmanın diğer adıdır. Eğer ne düşündüğünüzü ve hissettiğinizi kız arkadaşınız ile paylaşmak konusunda çekimser iseniz, onun her geçen dakika sizden daha da uzaklaşacağından emin olabilirsiniz. Daha iyi iletişim, her mutlu ilişkinin temel direğidir. Eğer kadınların neden terk ettiklerini ve çiftler arasındaki yanlış anlaşılmaların sebeplerini merak ediyorsanız cevabınız iletişim eksikliğinde aramalısınız. Kadınların erkeklerden daha farklı biçimde iletişim kurduklarını unutmayın. Yani, sevgilinizin söylemek istediği ancak söyleyemediği şeyleri anlayabilmek için biraz daha fazla çaba sarf etmeniz gerekiyor.

5. Kadınlar Neden Terk Eder? Ona ayıracak vaktiniz yok mu?

Erkekler kadınlara oranla daha çok sorunla başa çıkmak zorundadır. Aynı anda bir çok şeyle ilgilenmeleri gerekir. İşleri ve aileleri arasında ayırdıkları zaman bakımından dengeyi bulmaları gerekir aksi durumda kendisine daha az zaman ayrıldığını düşünen kadını hayal kırıklığına uğratır. Onu yalnız bırakırsanız kendinizden uzaklaştırırsınız. İşyerinizde evinizde ya da onun yanında olduğunuzdan daha fazla geçirmenizin, artık ona ilginizi kaybediyor oluşunuza yoracaktır. Büyük olasılıkla siz daha neler olduğunu anlamadan ilişkiniz günden güne kan kaybedecektir.

6. Kadınlar Neden Terk Eder? 3.Şahısların Kışkırtmaları

Siz partneriniz ile iyi vakit geçirirken etrafınızdaki bir çok insan sizi kıskanabilir. Eğer sevgiliniz ile iletişiminiz de kuvvetli değilse başkaları ateşi körüklemek için biraz daha odun atabilirler. Bunu yapanlar sevgilinizin ailesi ya da sizin en yakın arkadaşınız bile olabilir. Bazı insanların olaylara olumsuz yönden yaklaşmak gibi sıkıcı bir yapıları vardır ve zehirli duygu ve düşüncelerini ifade etmeye devam ederlerse bir gün sevgiliniz siz yerine onları dinleyebilir. Bu kadınların erkekleri, erkeklerin hiç suçları olmadığı halde terk etmelerine bir örnektir.

7. Kadınlar Neden Terk Eder? İyi bir koca ve iyi bir baba mısınız?

Eğer yalnızca kendi ihtiyaçlarınızı ve arzularınızı karşılamak amacıyla partnerinize gidiyorsanız onun sizin onu sevdiğinize inanmasını beklemek hayal olur. Tam tersi, kendisini sizin oyuncağınızmış gibi hissedecektir. Kadınların bundan çok daha fazla şeye ihtiyaçları vardır. Paylaşmak ve özen göstermek iyi bir ilişkinin temel taşlarıdır ve sizin hareketlerinizden ona ne kadar değer verdiğinizi görmeleri gerekir. Eğer ona ve varsa çocuklarınıza karşı iyi bir eş ve baba iseniz sizi terk etmeyi aklına bile getirmeyecektir.

8.Kadınlar Neden Terk Eder? Bir Başkasından mı Hoşlanıyor?

Onlara karşı aşırı şüpheci olmak zorunda değilsiniz ama düşüncesi bile ne kadar rahatsız edici olursa olsun bazı durumlarda şüpheci yaklaşmak en doğrusu olabilir. Kadınlar derin duygusal okyanuslar gibidir. Belki de sevgiliniz eski sevgilisi ya da kocası ile ilgili hala bir şeyler hissediyordur. Kafası karışabilir ve onu seçebilir. Ama endişelenmeyin, bu en nadir görülen sebeplerdendir.

“Kadınlar neden terk eder?” gibi cevabı çok merak edilen bir sorunun cevabını öncelik sırasına göre yukarda açıklamaya çalıştım. Kadınların neden terk ettiklerini bilmek için kadın psikolojisini bilmeniz gerektiğini unutmadan yukarıdaki nedenlere yoğunlaşmanızı tavsiye ederim.

Reklamlar

Single Post Navigation

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: