Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

Eski Sevgilinizi Geri Kazanmanın Yolları

Hep Aşk Kedileri Olarak Kalmak Mümkün Mü?

Hep Aşk Kedileri Olarak Kalmak Mümkün Mü?

Hemen cevap veriyorum, evet, ama zor! Madde madde yazıyorum dönüp dönüp yeniden okuyabilirsiniz.

1. Daima ilişkinizin başlarındaki gibi olun!

Çoğumuz sevgililerimizle ilişkimizin başlarında, ya da ilişkiye hiç başlamadan önce karşımızdakine olmak istediğimiz ideal insanı sunuyoruz. Kendimize her zamankinden daha fazla özeniyoruz, buluşmaya giderken mutlaka duşumuzu alıyoruz, en güzel parfümlerimizi sürüyoruz, kadınsak makyaj yapıyoruz, kuaföre gidiyoruz, mutlaka ama mutlaka en cezbedici halimizle çıkıyoruz sevgilimizin karşısına. Kısacık anlar için saatlerce hazırlık yapıyoruz. Argo konuşmuyor, sözcüklerimizi özenle seçiyoruz. İlişki ilerledikçe özenimiz azalıyor, konuşmalarımız sıradalanlaşıyor, kısacası elde ettiğimizde kendimizi salıyoruz. İşte bunu yapmayın! Unutmayın ki, sevgiliniz size o halinizle aşık oldu! Onun aşık olduğu kadının ya da adamın başka birine dönüşmesinden hoşlanmayacaktır her şeyden önce, değil mi? O yüzden ilişkinizin başlarında nasıl özenliyseniz, yine öyle olun, kendinizi salmayın!

2. Sevgilinizi ve/veya ilişkinizi hayatınızın merkezine koymayın

Aşık oldunuz, ne hoş! Fakat hayat siz ve sevgilinizden ibaret değil, bunu hiç unutmayın. Sevgilinizi ya da ilişkinizi hayatınızın merkezine koyarsanız, ilişkiniz korkunç bir hale gelecektir ve bu kaçınılmaz. Düşünsenize, birbirinize anlatacağınız hiçbir şey kalmazsa, bütün gün sadece sevgilinizi ya da ilişkinizi düşünürseniz, ve hayatınızı sadece buna göre ayarlarsanız eninde sonunda birbirinizden sıkılacaksınız. Hayatınız sevgiliniz ve ilişkinizden ibaret değildir. O yokken de vardınız, ondan sonra da yaşayacaksınız. Kendinizi buna göre ayarlayın.

3. Birbirinize bağımlı hale gelmeyin

Aslında yukarıda biraz bundan bahsettim. Birbirinize bağımlı olmayın. Bağımlılardan kim hoşlanır ki? Bağımlı olmak karşınızdakine taşıyamayacağı kadar büyük bir yük vermektir. Birbirinizden sorumlu hale gelmeyin.

4. Değerinizi yitirmeyin

Unutmayın ki sevgiliniz sizinle birlikte olabilmek için çabaladı ve bu onu cezbetti. Elde edilmiş durumuna düşmeyin. Her zaman gidebilecekmiş gibi olun. Güvensizlik yaratın demiyorum tabii ki, ama gizeminizi koruyun.

5. Aşırı fedakarlıklarda bulunmayın

Aşırı fedakarlıkta bulunmaktan kasıt, sevgilinizi memnun etmek uğruna kendinizden ve isteklerinizden vazgeçmemeniz gerektiğidir. Her şeyden önce sevgilinizi sürekli kendinize borçlandırırsınız, bir yerde okumuştum “kim alacaklısını sever ki” demişti zatın biri, ki bana kalırsa çok doğru bir söz. Ayrıca siz de sürekli olarak fedakarlıkta bulunursanız zaman içerisinde mutsuz olursunuz. Sevgilinizin kendisini bulunmaz hint kumaşı sanacak olması ve daha da kötüsü “vazgeçilmez” olduğunu düşünmesini de cabası!

6. O’na vazgeçilmez olduğunu hissettirmeyin!

 

 

Reklamlar

Single Post Navigation

One thought on “Hep Aşk Kedileri Olarak Kalmak Mümkün Mü?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: